Втратив одну кришку в термосі, можна купити окремо?

Звичайно, всі запасні частини можна придбати окремо. Асортимент запчастин доступний до замовлення на нашому сайті. Для замовлення вам необхідно буде уточнити модель вашого термоса.

Колба скляна?

Ні, колби портативних термосів і термочашок Zojirushi створені повністю з харчової нержавіючої сталі і є єдиною конструкцією з корпусом, зі спеціальною вакуумною ізоляцією між ними.

Термос 2л, і під кришкою з'являється волога, це брак?

Швидше за все це просто конденсат, що з'являється внаслідок різниці температур між теплою від вмісту пробки і кришки, що контактує з навколишнім середовищем. Не варто турбуватися з цього приводу. Щоб упевнитися, що пробка не протікає, не закручуючи кришку, переверніть наповнений термос з закрученою пробкою. У разі протікання зверніться до сервісного центру.

Всередині мого термоса якийсь наліт. Це нормально? Як від нього позбутися?

Згодом на стінках може утворюватися наліт від природних барвників, що містяться в каві і чаї або від домішок, що містяться у воді. Позбутися від нальоту можна за допомогою спеціальних очищувачів Zojirushi, що продаються окремо, чітко дотримуючись інструкції і рекомендацій з догляду. Використовувати механічні способи і сторонні засоби не рекомендується — так ви можете пошкодити внутрішнє покриття або поверхню колби, що негативно позначиться на властивостях термоса в майбутньому.

У деяких моделях є тефлонове покриття. Наскільки це шкідливо для мого здоров'я?

Дійсно, в деяких моделях використовується покриття на основі політетрафторетилену (PTFE), яке часто називають тефлоновим (Teflon - торгова марка компанії DuPont, під якою запатентовано покриття на основі PTFE). Шкідливість такого покриття — не більше ніж міф. Сама по собі речовина PTFE абсолютно безпечна для здоров'я і може становити загрозу тільки в разі вдихання парів при нагріванні понад 300 град. цельсія. Звісно, такій температурі термоси не піддаються в ході експлуатації. Міф про шкоду антипригарних покриттів виник на підставі використання в минулому речовини під назвою перфтороктанова кислота (PFOA), що використовувалась в минулому для нанесення цього самого «тефлонового» покриття. PFOA - дійсно шкідлива речовина і з цієї причини її використання в технології нанесення покриття більше не застосовується жодним серйозним виробником. Але навіть при всій своїй шкоді PFOA становила загрозу тільки для робітників заводу, які контактували з нею. В ході нанесення покриття PFOA практично повністю вигорала, а частки, що залишалися були настільки малі, що не становили ніякої загрози для споживачів. Резюмуючи вищесказане — покриття термосів Zojirushi абсолютно безпечне для людини і відповідає всім світовим стандартам і нормам.

Які переваги має PTFE покриття в порівнянні зі звичайним сталевим?

Завдяки своїй структурі PTFE створює супер гладку поверхню з надмалими порами, в яких практично не затримуються частинки речовин. Тобто завдяки такому покриттю термоси менш схильні до утворення нальоту і сторонніх запахів, а також легше очищуються. При цьому, в термосах Zojirushi, в яких відсутнє покриття PTFE для обробки внутрішньої поверхні застосовується спеціальна технологія полірування SlickSteel, яка дозволяє домогтися супер гладкої поверхні сталі з також дуже дрібними порами.

Яка гарантія на продукцію?

Гарантія на продукт становить 12 місяців, термін гарантії на термозберігаючі властивості колби — 5 років. Більш детальну інформацію шукайте в розділі «Гарантія».

Мій термос протікає, що робити?

Для початку переконайтеся, що всі пробки і кришки закриті щільно, ущільнювачі встановлені правильно, вони не пошкоджені і не втратили еластичності. Якщо це не допомогло — зверніться в сервісний центр.

Можна мити в посудомийній машині?

Мити термоси і термочашки в посудомийній машині заборонено. Більш детальну інформацію по догляду шукайте в розділі «Рекомендації по догляду» та інструкції до вашого продукту.

Чи можна наливати в нього щось крім чаю\кави, наприклад молоко або соки?

Не рекомендовано наливати в термос агресивні або рідини, що швидко псуються. Кислі соки і спортивні напої, що містять солі можуть пошкодити внутрішню поверхню і викликати іржу. А молочні продукти і газовані напої можуть створювати надмірний тиск, що може бути небезпечним як для продукту, так і для людини.

Чи не шкідливий пластик, що використовується в термосах?

Всі деталі Zojirushi зроблені з матеріалів, сертифікованих для використання в харчовій промисловості. BPA free (не містить в собі Бісфенол А).

Термос протиударний?

Термоси і термочашки Zojirushi створені бути довговічними і витривалими, але при цьому все ж не варто піддавати ваш продукт агресивним механічним впливам (не бити і не кидати термос).

Чи сильно вони дряпаються?

Залежно від типу покриття термоси мають різну стійкість до механічних пошкоджень. Лакофарбове покриття менш витривале, ніж чиста сталь, але при цьому здатне зберігати свій зовнішній вигляд досить довго. Досить дотримуватися рекомендацій щодо догляду. Не піддавайте продукт впливу гострих і твердих предметів, наприклад не носіть в одному відділі сумки з ключами і т.д., не кидайте його, і ваш термос буде виглядати ідеально протягом усього терміну служби.

Термоси японські, а роблять де, чому написано Таїланд?

Компанія Zojirushi виробляє свою продукцію в Японії, Таїланді і Тайвані в залежності від моделі товару. Всі заводи належать компанії і працюють на однакових виробничих стандартах. Незалежно від того, на якому заводі вироблений ваш термос, ви можете бути впевнені в його високій якості і надійності.